Elstartolt az UniYou: már 39 ezren előregisztráltak a diákmunka új generációját elhozó digitális iskolaszövetkezetre
Elindult az UniYou iskolaszövetkezet, amely a digitalizáció eszközeit felhasználva a Z generáció igényeire szabja a diákmunka minden fázisát.

A felhasználóbarát applikáción és az átlátható adminisztrációs felületen túl az UniYou valódi értékét a diákokkal való kivételes kommunikációja adja, hiszen egyedülálló módon megérti és kiszolgálja a Z generáció elvárásait. Ez a szoros kapcsolat és a célcsoport ismerete hozzájárul ahhoz, hogy az elmúlt hónapokban több mint 39 ezer diák regisztrált elő az applikációra, amelyet pár nappal az indulás után 2657 diák töltött le, írják a közleményben.
Munkavállalás, adminisztráció és toborzás egy kattintásra
Az UniYou iskolaszövetkezet a Z generáció preferenciáinak és igényeinek pontos ismeretében egy olyan rendszert alakított ki, amely kiszolgálja a korosztály jellegzetes munkakeresési szokásait és kötődését a digitális technológiákhoz. Ezt bizonyítja az is, hogy a 39 ezer előregisztrált diákon felül, mostanra több mint 55 ezer fiatal követi az iskolaszövetkezetet különböző közösségimédia-felületeken. A startup 24 éves, generációjának gondolkodásmódját jól ismerő alapítója és ügyvezetője, Szili-Török Adrienn, leegyszerűsítette a diákmunka teljes folyamatát egy, a korosztály digitális szokásaihoz tökéletesen illeszkedő fejlesztéssel. A diákmunka-vállalás minden lépésének egy applikációba integrálásával az UniYou lehetővé teszi a diákok számára, hogy könnyedén találjanak munkát és kövessék nyomon az ezzel kapcsolatos feladatokat, információkat az applikáción keresztül, miközben a munkáltatók számára olyan platformot biztosít, amellyel a töredékére csökkenthetik az adminisztratív folyamatokat.
A partnerek és diákok számára az egyszerű, transzparens és kényelmes közvetítést a 24 órás ügyfélszolgálat, a gyors és papírmentes ügyintézés, valamint az akár már másnapra biztosított toborzás is garantálja. Az innovatív felület már most több tízezer előregisztrált diákból álló aktív közösséggel rendelkezik, így a cégek egy friss és bőséges diákadatbázisból válogathatnak, hogy garantáltan megtalálják a számukra megfelelő munkaerőt – a legelső meghirdetett munkára csak az első két napban máris 2600 diák jelentkezett.
Forradalmian egyszerű diákmunka-közvetítés
Az UniYou fiatal és ambiciózus ügyvezetője azzal a nem titkolt céllal hívta életre az iskolaszövetkezetet, hogy élen járjon a diákok foglalkoztatásában egy digitális átalakulás és innováció által meghatározott korszakban. A Z generáció tagjaként saját maga is megtapasztalta a diákfoglalkoztatás gyengeségeit, és ezek alapján alkotott meg egy, a korosztálya igényeit ismerő és kiszolgáló rendszert, amely a HR-szakemberek munkáját is megkönnyíti. A várólista funkció például nemcsak azt teszi lehetővé, hogy a túljelentkezés ellenére is minden diáknak esélye legyen a munkatalálásra, de azt is garantálja, hogy lemondás esetén a sorban következő diák azonnal automatikusan felvehesse a megüresedett állást, ami a cégek számára is biztosítja a megfelelő munkaerőt.
Ez a startup partnerei számára különösen előnyös, hiszen akár egy utolsó pillanatos visszamondás esetén sem kell aggódniuk, a 7/24-es ügyfélszolgálat pedig szintén azt szolgálja, hogy bármilyen felmerülő problémára perceken belül érkezik megoldás. A piacon egyedülálló, megoldásfókuszú fejlesztéseknek köszönhetően többek között olyan vállalatok fognak UniYou-s diákokat foglalkoztatni, mint az Aldi, a Rossmann, a Régió Játék, az Újház, a Ravak, a Fizetési Pont, a McDonald's franchise partnere vagy a Manna ABC.
UniYou: híd a vállalatok és diákmunkások között
Az iskolaszövetkezetek működését alapjaiban gondolta újra Szili-Török Adrienn, amikor két évvel ezelőtt belekezdett a most piacra lépő UniYou felépítésébe.
"Az UniYou küldetése, hogy megreformálja a hazai diákmunka-közvetítést. Egyetemistaként én magam is láttam, hogy mennyire nagy szükség lenne egy felületre, amely éppen úgy megkönnyíti a számomra érdekes és megfelelő állások megtalálását, mint ahogyan a digitalizáció megkönnyítette az élet szinte minden más területét. Ekkor ismertem fel, hogy mekkora igény lenne egy olyan iskolaszövetkezetre, amely lehetővé teszi a digitális ügyintézést, illetve a cégek és a diákok sikeresebb egymásra találását. Alkalmazásunk ezt a jövőképet testesíti meg, hatékonyságot, átláthatóságot és lehetőséget nyújtva mindenki számára" – mondta Szili-Török Adrienn, az UniYou ügyvezetője az induló digitális iskolaszövetkezetről. "Az UniYou kidolgozásakor vállalatokkal, HR-esekkel együtt alakítottuk ki a szolgáltatásainkat és a platformot, hogy az általuk megfogalmazott igényekre adjanak választ."
Az újonnan elindult startup az ötlet megszületésétől kezdve a jövő munkavállalóinak és munkáltatóinak igényeit tartotta szem előtt. Az UniYou azonban többet teremtett, mint egy transzparens platform, hiszen képes rezonálni a diákokkal és a saját nyelvükön szólítja meg a fiatalokat, ugyanakkor ismeri és érti azokat a kihívásokat, amikkel a vállalatok néznek szembe a diákfoglalkoztatás és utánpótlás nevelés közben, így hidat képez a munkaerőpiacon a Z generáció és a munkáltatók között.
Az applikáció ingyenesen letölthető az App Store-ból és a Google Play-ről, további információk pedig a www.uniyou.hu oldalon érhetők el.